Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
selge
Täna 2..7°C
  selge
Homme 2..7°C
  selgevihm
Ülehomme 4..9°C
      est   eng  
 
reede 22. märts 10:59
Esilehekülg Uudised
16. jaan 16:46

„Eestimaa õpib ja tänab“ tunnustas Rakvere õpetajaid ja hariduselu edendajaid

Reedel, 13. jaanuaril Tallinnas Lauluväljaku klaassaalis toimunud „Eestimaa õpib ja tänab“ tänuüritusel tunnustati mitmeid Rakvere linna hariduselu edendajaid, kelle tegevust ja väärt ettevõtmisi on märgatud nii Rakvere linnas kui maakonnas. 

eestimaa tunnustab ja tänab

Eestimaa ja kodanikutunde auhinna kandidaadiks esitati Rakvere Gümnaasiumi õpetaja Heli Kirsi. Õpetaja Heli Kirsi on toetanud õppija arengut eesti kultuuri ja kodanikutunde väärtustamisel. Tal on haruldane oskus tuua igasse õppetundi ühiskonnas toimuv ning siduda päevakajalisi teemasid käsitletava valdkonnaga. 


Õppija arengu toetaja auhinnale esitati Rakverest neli kandidaati: Lääne-Viru Maavalitsuse nõustamiskomisjoni sekretär Merike Trumm, Rakvere Reaalgümnaasiumi logopeed, kooli tugisüsteemide koordinaator Kaie Kender, Rakvere Gümnaasiumi psühholoog Maarika Kongi ja Rakvere Eragümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rein Eensalu.


Hariduse sõpradena leidsid Rakverest märkimist Rakvere Lasteaia Triin hoolekogu, Rakvere Gümnaasiumi õppealajuhataja Kadi Kruusmaa ning Lääne-Virumaa Keskraamatukogu Laste- ja noorteosakonna juhataja Reet Tomband.


Loodus- ja täppisteaduste auhinnale esitati Rakverest kandidaatideks Rakvere Reaalgümnaasiumi pedagoogide töögrupp koosseisus: Kadri-Ly Trahv, Mare Murs, Kadri Marksoo, Tiina Sirelpuu. Need õpetajad on olnud loodusainete (füüsika, keemia, geograafia, bioloogia) integreeritud õpetamise propageerijad oma koolis ja ka väljaspool kooli. Nad on juhendanud õpilasi GLOBE programmis ja projektis "Minu kodukoha veekogu bioloogilised, kultuurilised ja majanduslikud väärtused", organiseerinud füüsika õpitubasid koostöös Tartu Ülikooliga, korraldanud loodusteaduste teemalist loengusarja Lääne-Virumaa õpilastele jt elanikele, korraldanud loodusteaduslikku praktikat 10. ja 11. klassi loodusharu õpilastele.

 

ESF-i programmi „Õppe kvaliteedi parendamine õppeasutuste sise- ja õpitulemuste välishindamissüsteemi arendamise kaudu“ (ÕKVA) tunnustussüsteem „Eestimaa õpib ja tänab“ märkab ja tõstab esile üldhariduse valdkonnaga seotud haridusala inimeste tegevust ja väärt ettevõtmisi nii regionaalsel kui üleriigilisel tasandil.


Info Merike Kuuse 322 2336


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee