Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 2..5°C
  vihm
Homme 2..5°C
  lorts
Ülehomme 0..3°C
      est   eng  
 
teisipäev 19. veebruar 10:41
Esilehekülg Uudised
19. juun 15:16

Kontsertsari Kaunid kontserdid Käsmus täitis kapteniküla muusikasõpradega

Esmakordselt toimunud kontsertsari Kaunid Kontserdid Käsmus tõi Lahemaa Rahvuspargi territooriumil asuvasse Käsmu rannakülla kaheksal õhtul (10.-17. juunini) kokku üle 12 000 külastaja.

Teiste seas esinesid Jaan Tätte, Ivo Linna, Laura Põldvere saksofonist Raivo Tafenau ja jazz-kitarrist Ain Aganiga, Kihnu Virve ja Maria Listra koos tšellokvartett C-Jam'iga. Lisaks sai kuulda veel merelaule Marko Matvere ja isamaalisi laule Bonzo esituses. Kõige värvikama kontserdi andsid Margus Vaher, Tuuli Taul, Lenna Kuurmaa ja Arno Suislep Urmas Alendri laulude õhtul, mil esitati nüüdseks meie seast lahkunud Ruja liikme ja sooloartisti Urmas Alendri poolt kuulsaks lauldud laule.

"Kontsertsarja võib pidada igati kordaläinuks ning plaanis on Kauneid Kontserte Käsmus korraldada ka tuleval aastal," sõnas festivali peakorraldaja Villu Veedla. Et kontsertsari menukaks osutus, tõestab ka fakt, et kolmel õhtul Käsmu Meremuuseumi õuel üle 2500 muusikasõpra resideerus. Teistel päevadel said jälle külastajad nautida natuke intiimsemaid kohtumisi muusikutega, mis jätsid külastajaile kustumatu mulje.


Tänu Viru Folgi, wifi.ee, Beta Groupi, EENeti, Elioni, Looduskalendri jt koostööle oli võimalik kontsertsarja jälgida ka veebikaamera vahendusel. "Meie seltskonnale oli see esimene kord kontsertülekandeid teha. Sai katsetatud nii tehnikat kui inimeste suhtumist, et augustis toimuvaks Viru Folgiks tõsiselt valmis olla. Tehnika pidas vastu. Publikumenu ületas ka kõige optimistlikumad ootused," nentis Viru Folgi IT pealik Tiit Lepik. 


Lisaks otseülekannetele interneti vahendusel, jääb kontsertsarja meenutama ka fotopank ja Bonzo ning Marko Matvere heli- ja videosalvestused, mis kõigile fännidele kuulamiseks ja vaatamiseks Viru Folgi kodulehele üles seatud.


Kontsertsarja korraldajad soovivad aga kõigile sõpradele ja külastajaile ilusat jaanipäeva ning ootavad neid tagasi Käsmu juba augustis, mil toimub järjekorras teine Viru Folk.


Pressiesindaja:
Tuuli Potik
55591032
tuuli@virufolk.ee
www.virufolk.ee/press


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee