Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 0..3°C
  selgelumi
Homme -7..-1°C
  selgelumi
Ülehomme -7..1°C
      est   eng  
 
neljapäev 17. jaanuar 16:39
Esilehekülg Uudised
25. jaan 11:49

Kino Viru-Jaagupis

Veebruaris toob MTÜ Pajusti Vaba Aja Keskus koos Kinobuss OÜ-ga vaatajateni taas kogupere-, anima- ja väärtfilme mitmesse Vinni valla kultuurikotta.

Viru-Jaagupi endise koolimaja noortetoas linastub 10. veebruaril kell 14.00 koguperefilm "Sivi uneseiklus". Film kestab 1h. 19 min. Piletid 2.50/ 3 eurot.

 "Sivi uneseiklus" - Siv on vaimustatud uuest klassiõest Cerisiast. Cerisia on omamoodi riides ja tal on oma arvamus. Kui Cerisia Sivi endale ööseks külla kutsub, on Siv üliõnnelik. Äkki tahab Cerisia tema sõber olla? Sivil oma südamesõpra ju polegi. Õhtu kujuneb aga teistsuguseks. Korteris on liiga palju uksi ja imelik lõhn. Kui Siv keset ööd ärkab, tahab ta kohe koju minna. Aga kus on Cerisia? Oma toas teda pole. Siv läheb mööda pimedat ja vaikset korterit Cerisiat otsima. Veider küll, aga korter on muutunud. Uksed on kas pisikesed või väga suured, tapeedid on isemoodi ja liiguvad. Võtmed tapeedimustris on kadunud! Või on need muutunud päris võtmeteks? Sellisteks, mis uksi avavad? Siv hakkab uksi avama ja kahe jutuka punastes kummikutes mägra seltsis algab üks uus seiklus teise järel.

 Vt ka https://youtu.be/feAm-hs1I88

 

Soome Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud väärtfilm „Igitee“ 10.veebrauril kell 16.30. Filmi kestvus 104 min.

 "Igitee" - Eesti-Soome-Rootsi ühistööna valminud suurfilm IGITEE jutustab ühest ajaloo hämarusse suikunud peatükist – Soome ameeriklaste saatusest nõukogude režiimi all. 1930. aastate Suure Depressiooni aegu kutsub Stalin kogu maailma töölisi üles ehitama uut sotsialistlikku ühiskonda, mis baseeruks õiglusel, võrdsusel ja vabadusel. Kutsele vastab üle 10 000 Skandinaavia päritolu ameeriklase. Nende hulka satub ka pereisa Jussi Ketola (Tommi Korpela). 

Reaalsetel sündmustel põhinev IGITEE on ülesvõetud ja kokku monteeritud Eestis. Kodumaiseks tootjaks on Taska Film. Linateose valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Film Estonia, Kultuurkapital, Viru Filmifond, Cramo, Tallink ja A. Le Coq. Filmi levitab VaataFilmi.

https://youtu.be/0lCnEMmZcsg

Info: Moonika Laud, moonika.laud@gmail.com


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee