Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna 13..18°C
  vahelduv
Homme 13..18°C
  vahelduv
Ülehomme 12..17°C
      est   eng  
 
esmaspäev 15. oktoober 23:55
Esilehekülg Uudised
23. nov 17:00

Vinni vallavolikogu kinnitas vallavalitsuse koosseisu ja struktuuri

Vinni vallavolikogu kinnitas neljapäeval,  23. novembril  Pajustis toimunud vallavolikogu istungil Vinni vallavalitsuse suuruseks kaheksa liiget.

Lisaks vallavanem Rauno Võrnole kuuluvad vallavalitsuse koosseisu abivallavanem Eerik Lumiste  (SDE) ning liikmetena  Andrus Läll (VL Ühtne Vald), Henrik Klammer (IRL), Ade Murumägi, Virgo Koppel, Rene Metsla (KE)  ja Laura Lillepuu.

Vallavanem Rauno Võrno sõnul lähtus ta Vinni valla liitumislepingus sätestatud põhimõttest, et vallavalitsuse koosseis oleks võimalikult laiapõhjaline nii poliitiliselt kui ka sinna kuuluks esindajaid igast liitunud vallast. „Laiapõhjalisus loob eelduse, et vallakodanike küsimused jõuavad operatiivselt vallamajja ja neile leitakse kiiresti lahendused.“

Uue vallavalitsuse koosseisus on kolm haldusjuhti, tagamaks esindatuse igast piirkonnast. Ettevõtjaid esindab vallavalitsuses Henrik Klammer, kes võtab teatepulga üle oma isalt, varasema koosseisu vallavalitsuse liikmelt Indrek Klammerilt. Uudsena Vinni valla ajaloos kuulub Vinni vallavalitsusse ka Vinni-Pajusti gümnaasiumi abiturient Laura Lillepuu. „Aktiivsete noorte kaasamine vallavalitsuse töösse olnud üks minu prioriteetidest,“ lisas Rauno Võrno.

Teise olulise punktina kinnitas vallavolikogu Vinni vallavalitsuse kui ametiasutuse teenistuskohtade koosseisu, milles on 20,75 ameti- ja kaheksa töökohta. Vallavalitsusse lisandub 6,7 uut ametikohta. „Vallavalitsuse struktuur on koostatud põhimõttel, et vallavalitsus oleks haldussuutlik ning suudaks täita liitumisega seatud eesmärke,“ lisas Rauno Võrno.

Uued ametikohad struktuuris on majandusvaldkonda kureeriv abivallavanem, keskkonna- ja kommunaalnõunik, teede- ja ühistranspordinõunik, finantsjuht ning kaks pearaamatupidajat (1 neist tähtajaga), haridusnõunik, sotsiaalteenistuse juhataja, lastekaitsespetsialist, kolm sotsiaaltööspetsialisti, jurist ning kaks kantseleiametnikku.

23.11.2017


Hilje Pakkanen 

Vinni vallavalitsus 

kultuuri- ja avalike suhete nõunik 

55659396


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee