Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
selge
Täna 13..18°C
  vahelduv
Homme 13..18°C
  vahelduv
Ülehomme 12..17°C
      est   eng  
 
esmaspäev 15. oktoober 23:54
Esilehekülg Uudised
20. nov 09:36

Roelas saab näha ajalooliste esemete näitust "Eestlaed ja tema aeg"

Roela rahvamajas avati laupäeval, 18. novembril nädalaks Roela piirkonnast pärit ajalooliste esemete näitus „Eestlased ja nende aeg“.

Näituse avanud Roela koduloo-uurija Maret Tralla sõnul on need esemed olulised inimestele, kes on neid hoidnud järeltulevatele põlvedele. Igal esemel, õigemini tööriistal ja dokumendil on oma lugu, nendest teadsid rääkida kohaletulnud esemete omanikud.  

Ühe looga eseme, kunagi Roela tuletõrjeühingu omaaegsele liikmele Arno Vahile  kuulunud tuletõrje sarv-pasuna kinkis tema õde Valli Vahi avamisel Roela tuletõrjeseltsi vabatahtlikule päästemeeskonnale tänuks vabast tahtest tehtava töö eest kodukoha turvalisuse suurendamisel.

Maret Tralla rääkis avamisele tulnud rahvale ka sarve loo. „Sel sarvel puudub huulik, mille kadumise lugu nägi pealt Valli Vahi, minu tädi. Arno koos vend Hugoga olid sõja ajal metsas peidus, kui ühel päeval tulid nende koju Jürna tallu Tammiku külla nn julgeolekutöötajad. Talu otsiti läbi, mehi ei leitud. Viimasena otsiti läbi ka talu ait, kuid mehi ei leitud sealtki. Küll aga nägi julgeolekumees seinal rippumas tuletõrje sarve. Ta võttis sellelt huuliku ära ja pani sarve seinale tagasi. Seda nägi pealt aida trepil seisnud Arno ja Hugo õde Valli, kel on see pilt praegugi veel silme ees.“  

„Tänavu 8. novembril tõsteti Eesti esimesel eraalgatuslikul vabatahtlike tänuüritusel „Aitame Eesti turvaliseks“ esile priitahtlikke päästjaid, abipolitseinikke ja inimesi, kes on vabast tahtest aidanud suurendada meie kõigi turvatunnet. Sel üritusel pälvis aasta eestvedaja tiitli Roela tuletõrjeseltsi vabatahtliku päästemeeskonna vanem Kersti Lipvars. Kindlasti on selle töö taga kogu Roela tuletõrjeselts,“ ütles Maret Tralla tuletõrjesarve üleandmisel.

kersti lipvars, valli vahi
Kersti Lipvars ja Valli Vahi. Foto: Tõnis Nurk

Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. 


Hilje Pakkanen

20.11.2017


Roela Rahva Maja


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee