Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 15..21°C
  selgevihm
Homme 15..21°C
  vihm
Ülehomme 12..16°C
      est   eng  
 
laupäev 23. juuni 01:22
Esilehekülg Uudised
04. juul 11:31

Valdade suvemängudel Vinnis võistleb üle 1000 sportlase üle Eesti

Eeloleval nädalavahetusel, 8.-9. juulil toimuvad Vinnis 25. Eesti valdade suvemängud, kus enam kui 1000 sportlast 31 vallast selgitavad paremuse üheksal spordialal. 

Vinni vallavanem Rauno Võrno sõnul on Vinni vald korraldanud valdade talimänge kahel korral varemgi, 18 ja 14 aastat tagasi.

„Vahepeal on aga Vinni alevikku lisandunud tartaankattega staadion koos välisväljakutega ja palju muudki, mis andis Vinni vallale võimaluse kandideerida valdade spordimängude korraldajana ka suvel. Julgust on lisanud asjatundjate hinnangud, mille kohaselt  kannatab Vinni spordirajatiste kompleks välja võrdluse kuulsa Kääriku spordibaasiga. Täname Eestimaa Spordiliitu Jõud usaldamast meile Eesti ühe osavõturohkema spordipeo korraldamise. Tahame mängud korraldada parimal moel.“

 

Võistluste peakohtuniku Uno Muruvee sõnul on Vinni vald käinud viimastel aastatel võistluskogemusi saamas valdade suve- ja talimängudel, kus Vinni on saavutanud häid kohti. „Vinni valla võistkond võistleb ka seekord kõigil kavas olevatel spordialadel. Loodame üldkokkuvõttes head kohta, võistleme ju tuttavatel radadel ja koduseinte toel.“

 

Spordialadest on suvemängude kavas kergejõustik, võrkpall, jalgrattakross, orienteerumine, mälumäng, köievedu, jahilaskmine, petank, juhtide võistlus. Kõige osavõturohkem spordiala on kergejõustik 362 sportlasega 26 vallast. Vallad võistlevad kahes grupis: alla 2000 elanikuga ja üle 2000 grupis.

Võistlusi viivad läbi kohtunikud, kogenud oma ala asjatundjad Lääne-Virumaalt, kes on võistluste läbiviimisse kaasanud mitmeid spordiklubisid.

 

Rauno Võrno sõnul muudab eelolevad suvemängud eriliseks asjaolu, et viimast korda võistlevad vallas senises suuruses. „Vinni vald võistleb suurte valdade ehk üle 2000 elanikuga valdade grupis. Just selle grupis on oodata pingelisi võistlusi, sest nii mitme valla jaoks on need suvemängud ühisvallana esimesed.“

 

„Ootame Vinni arvukalt pealtvaatajaid, sest lõviosa võistlusalasid toimub Vinnis, vaid jahilaskmine toimub Laekvere lasketiirus ja jalgrattakross Madiseaugu rajal,“ lisas Uno Muruvee. Võistlused algavad mõlemal päeval kell 10. 

 

25. Eesti valdade suvemängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Vinni Vallavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliiduga.

 

Suvemängude info on kättesaadav EMSL Jõud kodulehelt www.joud.ee.

 


Hilje Pakkanen

Vinni Vallavalitsus

kultuuri- ja avalike suhete nõunik

32 58 657, 5565 9396


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee