Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna 7..14°C
  vahelduv
Homme 7..14°C
  vahelduv
Ülehomme 7..15°C
      est   eng  
 
laupäev 20. aprill 01:13
Esilehekülg Turism Majutus

Neeruti matkarada


Neeruti maastikukaitseala asub Lääne-Virumaal Kadrina vallas.
Neeruti - oosid ja mõhnad. Kaitseala jaguneb viieks sihtkaitsevööndiks (313 ha) - Sinijärve, Kiisa, Hobujärve, Juuru ja Karuaugu ja üheks piiranguvööndiks (959 ha). Neeruti lähedal sündis 1803.a. Fr. R. Kreutzwald.
Neeruti mäed: Pistamägi, Tammemägi, Unimägi, Vallgeristimägi, Nuuskaugumägi, Kure-söödimägi, Mustakatkumägi, Paatermägi, Rebaste mägi, Vesiaugumägi, Ämmamägi, Ussimägi, Emumägi. 4 järve ja kümmekond järvikut, mis suve jooksul enamasti kuivaks jäävad. Tagajärv (3,2 ha ja suurim sügavus 7,9 m). Selgeveeline, külm. Eesjärv (2,7 ha ja suurim sügavus 4,5 m). Ujumiskõlbmatu. Orajärv (2,7 ha ja suurim sügavus 5,1 m). Ujumiskoht, kalapäev. Sinijärv (1,2 m ja suurim sügavus 4,8 m). Raskelt ligipääsetav, hapnikuvaene.
Telkimisplats Eesjärve kadal, suplemiseks Tagajärv koos ujumissillaga. Mitmed matkarajad on puudel tähistatud eri värvidega ja saavad alguse Kuresöödilt. Kaitseala lõunapiiril asub suusatajatele mõeldud puhkebaas koos suusaradadega. Kaitsealal võib liikuda jalgsi või suuskadega, jääda laagrisse ja teha lõket selleks ettevalmistatud kohtades, liikuda järvedel mootorita ujuvvahenditega, püüda kala ning korjata marju ja seeni. Ülle 50 osalejaga rahvaürituste korradamiseks on vajalik kaitseala valitseja nõusolek.Kontaktandmed:
Telefon: 32 52411, 55 677812 E-post: tiiu.holm@mail.ee
Aadress: MTÜ Neeruti Selts Kodulehekülg: matkarajad.maaturism.ee

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee